Pożyczki pozabankowe - wady i zalety

Dziś jest: Piątek, 19 sierpnia 2022, Imieniny: Emilii, Jana, Juliana
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pożyczki

2020-01-15

Pożyczki pozabankowe - wady i zalety

Rynek finansowy to nie tylko źródło wielkich zarobków dla ludzi zatrudnionych w sektorze bankowym, ale również przestrzeń, w której każdego dnia pojawiają się nowe produkty dla każdego człowieka. Coś dla siebie znajdzie zarówno doświadczony gracz giełdowy, jak i młody wilk wchodzący do gry, tak młode małżeństwo szukające kredytu hipotecznego na pierwsze własne mieszkanie, jak i mniej zamożna rodzina chcąca wziąć pożyczkę na zakup telewizora albo naprawę samochodu. Właśnie na te ostatnie cele najczęściej brane są konsumenckie pożyczki pozabankowe. To drobne wydatki i chwilowe ratowanie budżetu - przed świętami i wakacjami, w nagłych wypadkach, takich jak awaria pralki czy konieczność naprawy samochodu pożyczki pozabankowe mogą okazać się prawdziwym zbawieniem, zwłaszcza dla osób o niewielkiej zdolności kredytowej.

Kiedy bank bada możliwość udzielenia konsumentowi jakiegokolwiek kredytu zobowiązany jest przez prawo do sprawdzenia zdolności kredytowej takiej osoby. Weryfikacja zdolności kredytowej oznacza dogłębną analizę przychodów i rozchodów takiej osoby, a także jej źródła utrzymania i zobowiązań finansowych. W związku z tym jeśli nie masz stałej pracy na umowę o pracę, masz na utrzymaniu kilka osób albo masz już kilka zobowiązań finansowych, twoja zdolność kredytowa może nie wyglądać najlepiej. Również wpis do Krajowego Rejestru Dłużników jest przeszkodą uniemożliwiającą wzięcie kredytu w banku. 

Jednak poza bankami istnieje wiele firm, które udzielają pożyczek jedynie w oparciu o dowód tożsamości, bez sprawdzania zdolności kredytowej. Jest to ich niewątpliwa zaleta, zwłaszcza dla osób nieposiadających takiej zdolności. Przy okazji zmniejsza to koszty obsługi pożyczki - w instytucjach pozabankowych nie trzeba płacić za rozpatrzenie wniosku o kredyt lub pożyczkę, w banku natomiast tak. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy bank udzieli nam kredytu, tak czy siak poniesiemy pewne koszty. 

Kolejną zaletą pożyczek pozabankowych jest ich elastyczność. Dzięki dużej liczbie firm zajmujących się udzielaniem pożyczek i obsługą różnych produktów finansowych oferta jest naprawdę bogata i każdy może znaleźć pożyczkę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Różne kwoty, wahające się od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a także różne okresy spłat - od kilku tygodni do kilku lat - to tylko niektóre z możliwych dopasowań. Aby znaleźć odpowiednią dla siebie pożyczkę, najlepiej wykorzystać internetową porównywarkę pożyczek LoanScounter, dzięki której można jednocześnie porównać ze sobą oferty wielu różnych firm, a także filtrować wyniki wyszukiwania, by znaleźć produkt bankowy dla siebie. 

Jeśli chodzi o wady pożyczek pozabankowych, należy do nich niewątpliwie ubezpieczenie i odsetki - działalność banków regulują odpowiednie ustawy, które zabraniają im naliczania zbyt dużych odsetek, a także zobowiązują je do ubezpieczania każdego kredytu. Przepisy te nie obowiązują pożyczkodawców innych niż banki, przez co branie pożyczek może wiązać się z większym ryzykiem i większymi kosztami w przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania. 


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę pożyczek
on-line:


» Pożyczki hipoteczne
» Pożyczki społecznościowe

Jeśli interesuje Cię szybka pożyczka gotówkowa od ręki, bądź na dowód, sprawdź u naszego partnera finansowego, serwisie kredytowym 7kredyt.pl

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.